Labdarúgó-világbajnokság

A FIFA-világbajnokság a labdarúgás (futball) legnézettebb tornája. A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) négyévente rendezi meg a világbajnokságot. A világbajnokság döntőjét többen nézik, mint bármely más sporteseményt a világon - még az olimpiai játékoknál is többen. A legsikeresebb csapat Brazília volt.

A döntőt négyévente rendezik meg. A többi évben csak selejtezőket (selejtezőtornákat) rendeznek a FIFA hat világrégiójában. Ezek a mérkőzések segítenek eldönteni, hogy mely csapatok jutnak tovább. A kezdő mérkőzéseken több mint 160 nemzeti csapat játszik. A kezdő mérkőzések legjobb csapatai nyernek helyet a döntőben. A döntőben jelenleg 32 csapat vesz részt. 1998 előtt csak 24 csapat vett részt a döntőben, 2026-tól kezdve 48 csapat lesz a döntőben. Sok évvel minden világbajnokság előtt a FIFA kiválasztja a házigazda országot, vagyis azt az országot, ahol a döntőt rendezik. A házigazda nemzet azt jelenti, hogy csapata automatikusan kvalifikálta magát a döntő tornára, és nem kell selejtezőt játszania. A 32 csapat a döntőben négy héten át, általában június és július között játszik, hogy eldöntsék, ki lesz a bajnok (a torna győztese).