James Holzhauer

James Holzhauer (született 1984 júliusában) a Jeopardy! című amerikai televíziós vetélkedő harmadik legnagyobb győztese, és a harmadik legnagyobb győztes egy vetélkedőműsorban.

Holzhauer 32 meccset nyert, és 2 642 216 dollárt keresett. Győzelmi sorozata 2019. április 4-től 2019. június 3-ig tartott. Győzelmi szériája alatt több kiállítási rekordot is megdöntött. 2019. április 9-én Holzhauer 110 914 dollárral megdöntötte az egynapos rekordot, amivel megdöntötte a korábbi, 2010-ben Roger Craig által felállított 77 000 dolláros rekordot. Saját rekordját 2019. április 17-én 131 127 dollárral döntötte meg. Ő az első és egyetlen játékos a műsor történetében, aki 100 000 dollárt vagy annál többet nyert egyetlen játékban; és ő tartja a legtöbb egynapos nyereményt elért tizenhatodik helyet.

2019. június 3-án Holzhauer kikapott egy Emma Boettcher nevű játékostól, aki ezt követően három mérkőzést nyert meg. Mindkettőjüket visszahozták a BajnokokTornájára, amely 2019. november 4-15. között került adásba. A tornán Holzhauer a kétnapos döntőben legyőzte Boettchert, és ezzel megnyerte a 250 000 dolláros díjat.

2020 januárjában Holzhauer megmérkőzött Ken Jennings és Brad Rutter ellen a Jeopardy! The Greatest of All-Time (Minden idők legnagyobbjai) című versenyen, ahol a második helyen végzett, Jennings nyerte az 1 000 000 dolláros fődíjat, Holzhauer pedig 250 000 dollárt vihetett haza a második helyért.

Kérdések és válaszok

K: Ki az a James Holzhauer?

V: James Holzhauer hivatásos sportfogadó és a Jeopardy! című amerikai televíziós vetélkedő egykori versenyzője.

K: Mi James Holzhauer hírneve?

V: James Holzhauer a Jeopardy! című amerikai televíziós vetélkedő harmadik legnagyobb győztese, aki 32 játékot nyert meg egymás után, és 2 462 216 dollárt keresett.

K: Mikor kezdődött és mikor ért véget James Holzhauer győzelmi sorozata a Jeopardy! játékban?

V: James Holzhauer győzelmi sorozata a Jeopardy! játékban 2019. április 4-től 2019. június 3-ig tartott.

K: Milyen rekordokat döntött meg James Holzhauer a Jeopardy! győzelmi sorozata alatt?

V: James Holzhauer a Jeopardy! győzelmi sorozata alatt több show-rekordot is megdöntött, köztük az egynapos rekordot és a legtöbb egynapos nyeremény rekordját.

K: Kivel szemben veszített James Holzhauer a Jeopardy! játékban, és mi történt vele ezután?

V: James Holzhauer egy Emma Boettcher nevű játékostól kapott ki a Jeopardy! során, aki három játékot is megnyert, mielőtt kikapott volna.

K: James Holzhauer képes volt-e megnyerni egy versenyt az Emma Boettcherrel szembeni kezdeti veresége után?

V: Igen, James Holzhauer képes volt megnyerni a Tournament of Champions versenyt Emma Boettcher ellen, és elnyerte a 250 000 dolláros díjat.

K: James Holzhauer jól teljesített a többi Jeopardy! bajnok ellen?

V: Igen, James Holzhauer jól teljesített a Jeopardy! The Greatest of All Time (Minden idők legnagyobbjai) versenyen, ahol a második helyen végzett, és 250 000 dollárt nyert magának.