Korean International Circuit

Koordináták: 34°43′58″N 126°23′32″E / 34.73278°N 126.39222°E / 34.73278; 126.39222

A Korean International Circuit egy versenypálya, amely a dél-koreai Yeongam megyében, Dél-Jeolla tartományban készül. Ez 400 kilométerre van a fővárostól, Szöultól. Ez a pálya 5,684 km hosszú lesz. Ez lesz a leghosszabb pálya Ázsiában. A pálya fő célja a Forma-1-es (F1) versenyek rendezése lesz. Az F1 legalább 7 évig fog versenyezni ezen a pályán, 2010-től kezdődően. A pályát helyi versenyekre is használják majd.

FIA jóváhagyás

Charlie Whiting, az FIA technikai delegáltja 2010. október 10-én kétnapos ellenőrzést végzett. Bár a pálya létesítményeinek nagy része még mindig építés alatt áll, maga a pálya készen áll a Forma-1-es versenyzésre.

Különös figyelmet fordítottak a felső aszfaltrétegre. Ezt az utolsó réteget a vizsgálatot megelőző héten építették be.

Az FIA szabályai általában legalább 90 nappal a verseny előtt jóváhagyást írnak elő. Az FIA-nak ki kellett nyújtania saját szabályait, hogy a Koreai Nagydíj megrendezését lehetővé tegye.

A pálya jellemzői

A pályát Hermann Tilke német formatervező tervezte. A pálya két részből áll. Az egyik állandó rész (3,047 km) a helyi versenyekre szolgál. Egy ideiglenes rész (2,643 km) csatlakozik az állandó részhez, és az F1-es futamokra használják majd. A pálya 18 kanyarral rendelkezik. A pálya egy tó mellett lesz, így néhányan a csónakjukból láthatják majd a versenyeket.

Kezdeti vétel

Az első edzésnapon számos problémára derült fény. A versenyzők panaszkodtak a boxutca vak bejáratára. Jarno Trulli "nagyon veszélyesnek" nevezte. Több autó a 16-os kanyarban alulra került. Charlie Whiting kérte a kanyar megváltoztatását. A pálya csúszós és poros volt. Lewis Hamilton azt mondta: "Ez volt a legpiszkosabb pálya, amin valaha voltam", és "Annyira poros volt, hogy az hihetetlen". A 16-os kanyarral kapcsolatos problémákat a másnapi kvalifikáció előtt kijavították.

Kérdések és válaszok

K: Hol található a koreai nemzetközi pálya?

V: A Koreai Nemzetközi Körpálya Yeongam megyében, Dél-Jeolla tartományban, Dél-Koreában található.

K: Milyen messze van a Korean International Circuit Dél-Korea fővárosától?

V: A Korean International Circuit 400 kilométerre van a fővárostól, Szöultól.

K: Milyen hosszú a Korean International Circuit?

V: A Korean International Circuit 5,684 kilométer hosszú.

K: Mi a Koreai Nemzetközi Körpálya fő célja?

V: A Korean International Circuit fő célja, hogy Forma-1-es (F1) versenyeknek adjon otthont.

K: Mikor kezdődtek az F1-es versenyek a Korean International Circuit pályán?

V: Az F1-es versenyek 2010-ben kezdődtek a Korean International Circuit versenypályán, és a tervek szerint még legalább 7 évig folytatódnak.

K: Az F1-es versenyeken kívül mire fogják még használni a Korean International Circuit pályát?

V: A Koreai Nemzetközi Körversenypályát helyi versenyekre is használják majd.

K: Mi a jelentősége a Korean International Circuit hosszának?