2016 World Series

A 2016-os World Series volt a 112. World Series, a Major League Baseball bajnoki mérkőzése. A mérkőzést a National League-ben szereplő Chicago Cubs és az American League-ben szereplő Cleveland Indians játszotta. A Cubs hét mérkőzésen győzte le az Indians-t, miután a sorozatban három az egy ellenében alulmaradt, és ezzel 1908 óta először nyert World Series címet.

Az Indians 6-0-s győzelemmel nyerte az első mérkőzést, amelyen az Indians starter Corey Kluber hat plusz hat shutout inninget dobott. A Cubs 5-1-es győzelmével kiegyenlítette a sorozatot. Majd a sorozat a következő három mérkőzésre a Wrigley pályára került át. Az Indians három meccs az egy ellenében vezetett a sorozatban, miután a 4. és az 5. mérkőzést 1-0-ra, illetve 7-2-re megnyerte. A Cubs azonban visszaküldte a sorozatot Clevelandbe, 3-2-re megnyerve az 5. mérkőzést. Az 5. mérkőzésen Aroldis Chapman 2 2/3 gólnélküli inninget dobott, és ezzel megszerezte a mentést. A Cubs ezt követően a 6. mérkőzésen aratott 9-3-as győzelemmel kikényszerítette a 7. mérkőzést.

A 7. mérkőzés klasszikusnak számít, a játék intenzitását tekintve 1960-hoz, 1991-hez és 2001-hez hasonlították. Dexter Fowler hazafutással kezdte a mérkőzést. Az Indians azonban a harmadik inning alján egyenlített. A Cubs ezután 5-1-re vezetett, de aztán egy David Ross-hiba, majd egy wild pitch után az Indians 5-3-ra csökkentette az előnyt. Ross azonban a hatodik inning elején egy hazafutással 6-3-ra alakította a Cubs eredményét. A nyolcadik inning alján Brandon Guyer egy futó duplával 6-4-re csökkentette az előnyt. Majd Rajai Davis egy két futásos hazafutással 6-6-ra egyenlített. Kilenc inning után 17 percig tartó esőzés következett, mielőtt a játék folytatódott. A tizedik játékrész elején a Cubs Ben Zobrist és Miguel Montero RBI ütéseivel 8-6-ra alakította az állást. Az inning végén Carl Edward Jr. az első kettőt kivédte, de aztán Guyer sétáltatta, majd Davis RBI single-t engedett, így az állás 8-7 lett. Mike Montgomery ezután Michael Martinez-t ütötte ki az utolsó kiesésért. A Cubs ezzel megnyerte a sorozatot, és véget vetett 108 éves bajnoki szünetének.

Kérdések és válaszok

K: Milyen csapatok játszottak a 2016-os világbajnokságon?

V: A 2016-os világbajnokságot a Nemzeti Ligában szereplő Chicago Cubs és az Amerikai Ligában szereplő Cleveland Indians játszotta.

K: Mennyi idő telt el azóta, hogy az egyes csapatok World Series bajnoki címet nyertek?

V: Az Indians 1948 óta nem nyert World Series bajnoki címet, a Cubs pedig az amerikai sporttörténelem leghosszabb aszályát élte át, mivel 1908 óta nem nyertek World Series-t.

K: Ki nyerte a sorozat első mérkőzését?

V: Az Indians 6-0-ra nyerte az első mérkőzést.

K: Mi volt figyelemre méltó az 5. játékban?

V: Az 5. mérkőzésen Aroldis Chapman 2 2/3 gólnélküli inninget játszott, és ezzel megszerezte a mentést.

K: Ki ütött hazafutást a 7. játék elején?

V: Dexter Fowler kezdte a 7. mérkőzést egy hazafutással.

K: Hogyan egyenlített Rajai Davis a 8. inning alján a 7. mérkőzésen?

V: Rajai Davis a 8. inning alján egy két futásos hazafutással 6-6-ra egyenlített a Game 7-ben.

K: Ki kapta az elismerést az utolsó outért, amely biztosította a Cubs győzelmét a 7. mérkőzésen?

V; Mike Montgomery kapta az elismerést a Cubs 7. mérkőzésen aratott győzelmét biztosító utolsó outért.