Strandlabdarúgó-világbajnokság

A FIFA strandfoci-világbajnokság egy nemzetközi strandfoci-verseny. A sportág világszervezete, a FIFA tagjainak férfi válogatottjai játszanak rajta.

A tornát 1995-ben hozták létre strandfoci-világbajnokságként. A következő évtizedben minden évben megrendezésre került a Beach Soccer Worldwide által irányított Beach Soccer Worldwide. Mivel a sportág népszerűsége és növekedése rohamosan nőtt, a FIFA érdeklődött a torna irányítása iránt, átvette, és a nevet is megváltoztatta, hogy hivatalos FIFA-tornává váljon. A tornát 2009 óta kétévente rendezik meg.

A legutóbbi kiadásra a portugáliai Espinhóban került sor. Portugália másodszor lett bajnok, először a FIFA ellenőrzése alatt, miután a döntőben 5-3-ra legyőzte Tahitit.

Kérdések és válaszok

K: Mi az a FIFA strandfoci-világbajnokság?

V: A FIFA strandfoci-világbajnokság egy nemzetközi strandfoci-verseny, amelyet férfi válogatottak játszanak.

K: Ki irányítja a FIFA strandfoci-világbajnokságot?

V: A FIFA strandfoci-világbajnokságot a FIFA, a sportág világszervezete ellenőrzi.

K: Mikor hozták létre a tornát?

V: A tornát 1995-ben hozták létre strandfoci-világbajnokság néven.

K: Ki irányította a tornát, mielőtt a FIFA átvette volna?

V: A tornát a Beach Soccer Worldwide irányította, mielőtt a FIFA átvette volna.

K: Miért akarta a FIFA irányítani a tornát?

V: A FIFA a sportág növekvő népszerűsége és növekedése miatt volt érdekelt a torna ellenőrzésében.

K: Milyen gyakran kerül megrendezésre a FIFA strandfoci-világbajnokság?

V: 2009 óta a tornára kétévente kerül sor.

K: Kik lettek a FIFA strandfoci-világbajnokság legutóbbi kiadásának bajnokai?

V: Portugáliát másodszorra koronázták bajnoknak, először a FIFA ellenőrzése alatt, miután a döntőben 5-3-ra legyőzték Tahitit.