Notts County F.C.

A Notts County Football Club az angliai Nottinghamben működő labdarúgóklub, egyben a világ legrégebbi profi egyesületi labdarúgóklubja. A klub jelenleg az angol labdarúgó-bajnokság rendszeréhez tartozó EFL Football League One-ban játszik. A "Szarkák" a Meadow Lane stadionban játszanak fekete-fehér csíkos mezben.

A klub többször játszott az angol labdarúgás legfelsőbb osztályában is, legutóbb 1991-92-ben, amikor a régi első osztály utolsó szezonjában szerepelt a Premier League létrehozása előtt.

A Notts County ismert korábbi menedzserei Jimmy Sirrel, Neil Warnock és Sam Allardyce voltak.

Megalakulás és első évek

A Notts County 1862-ben indult. A klubot még a labdarúgó-szövetség előtt alapították, és kezdetben inkább klubszabályokkal játszottak, mint egyesületi futballt. Indulásakor a Notts County a legtöbb sportcsapathoz hasonlóan "csak úriembereknek" fenntartott klubnak számított. A Notts County-t tartják a jelenlegi játék egyik elindítójának, sőt, még az offside-csapda []feltalálását is nekik tulajdonítják. A Notts County a világ legrégebbi profi egyesületi labdarúgó klubja (más labdarúgó-körökben is vannak régebbi profi klubok). []

A klub kezdetben a Nottingham Castle Park Hollowban játszott. 1864 decemberében döntöttek úgy, hogy külső csapatok ellen is játszanak mérkőzéseket, és úgy döntöttek, hogy a klubnak nagyobb stadiont kell találnia. Miután több helyen is játszottak, a The Magpies 1883-ban a Trent Bridge Cricket Groundon telepedett le. Amikor a pályát krikettpályának használták, a Castle Groundon vagy a Nottingham Forest Town Groundon játszottak. A klub 1910-ben költözött a jelenlegi stadionjába, a Meadow Lane-re.

Labdarúgó Liga

1888-ban a Notts County tizenegy másik futballklubbal együtt alapító tagja lett a Football League-nek. Első bajnoki szezonjukat a tizenegyedik helyen fejezték be. A Notts County 1890-91-ben érte el eddigi legjobb bajnoki helyezését, a harmadik helyet, és tíz szezonnal később is a harmadik helyen végzett.

FA Kupa döntők

1891. március 25-én a Notts County először jutott be az FA-kupa döntőjébe, de nem nyert. A Blackburn Rovers ellen 3-1-re kikaptak.

A Notts County ezt 1894-ben pótolta, amikor története során először megnyerte az FA-kupát a Goodison Parkban. A Szarkák 4-1-re verték a Bolton Wandererst, Jimmy Logan pedig az FA-kupa-döntő történetének első kalap-trikáját szerezte. A Notts County lett az első olyan klub, amely nem a legfelsőbb osztályban nyert FA-kupát - abban a szezonban a harmadik helyen végeztek a másodosztályban.

A Notts County fejlődését bemutató ábra az angol labdarúgó-bajnokság rendszerében az 1888-89-es első szezontól a 2007-08-as idényig, amikor a klub a 21. helyen végzett a League Two-ban.Zoom

Kérdések és válaszok

K: Hol található a Notts County Football Club?

V: A Notts County Football Club az angliai Nottinghamben található.

K: Miről ismert a Notts County Football Club?

V: A Notts County Football Club arról ismert, hogy a világ legrégebbi profi egyesületi labdarúgó klubja.

K: Milyen bajnokságban játszik a Notts County Football Club?

V: A Notts County Football Club az angol labdarúgó-bajnokság rendszerének részét képező EFL első osztályában, a Football League One-ban játszik.

K: Mi a Notts County Football Club beceneve?

V: A Notts County Football Club beceneve "The Magpies".