Kevin Owens

Kevin Steen (született 1984. május 7-én) kanadai profi pankrátor. Jelenleg a WWE-ben birkózik, ahol Kevin Owens néven versenyez. A WWE alatt 1 alkalommal volt NXT bajnok, 1 alkalommal WWE Universal bajnok, 2 alkalommal WWE Interkontinentális bajnok és 3 alkalommal WWE Egyesült Államok bajnok.

Steen arról is ismert volt, hogy valódi nevén a független körökben versenyzett. Dolgozott a Ring of Honor (ROH), a Pro Wrestling Guerrilla (PWG) és a Combat Zone Wrestling (CZW) színeiben. Egyszeres ROH világbajnok és ROH World Tag Team bajnok volt El Genericóval a ROH-ban, háromszoros PWG világbajnok és háromszoros PWG World Tag Team bajnok El Genericóval (2) és Super Dragonnal (1), valamint egyszeres CZW Iron Man bajnok.

Karrier

WWE

2015. május 18-án, a Raw epizódjában Owens debütált a főlistán, és válaszolt John Cena United States Championship Open Challenge kihívására. Ahelyett, hogy a bajnoki címért versenyzett volna, Owens megtámadta Cenát, pop-up powerbombázta őt, és tiszteletlenségét kifejezve megtaposta az amerikai bajnoki címet.

Bajnokságok

• All American Wrestling
    • AAW Heavyweight Championship (1 alkalom)
  • Fővárosi bajnokság Combat
    • C*4 Championship (1 alkalom)
    • C*4 Tag Team Championship (1 alkalommal) (Mike Bailey-vel)
  • Combat Revolution Wrestling
    • CRW Tag Team Championship (1 alkalommal) (Pat Skillz-szel)
  • Combat Zone birkózás
    • CZW Iron Man Championship (1 alkalom)
  • Elit birkózó forradalom
    • EWR Nehézsúlyú bajnokság (2 alkalommal)
    • Elit 8-as torna (2005)
  • Nemzetközi Birkózó Szindikátus
    • IWS Canadian Championship (1 alkalom)
    • IWS Nehézsúlyú világbajnokság (3-szor)
  • North Shore Pro Wrestling
    • NSPW Championship (1 alkalom)
  • Pro Wrestling Guerrilla
    • PWG világbajnokság (3-szor)

·

• PWG World Tag Team Championship (3-szor) (El Generico (2) és Super Dragon (1) társaságában)
  • Pro Wrestling Illustrated
    • 2013-ban és 2015-ben is a PWI 500 legjobb 500 egyéni birkózója között a 10. helyen állt.
  • Ring of Honor
    • ROH World Championship (1 alkalom)
    • ROH World Tag Team Championship (1 alkalommal) (El Genericóval)
  • SoCal cenzúrázatlan
    • Az év mérkőzése (2011) (Super Dragon vs. The Young Bucks december 10-én)
    • Az év pankrátora (2005, 2011, 2012)
  • Squared Circle Wrestling
    • 2CW Heavyweight Championship (1 alkalommal)
    • 2CW Tag Team Championship (1 alkalommal) (Jason Axe-szel)
  • Wrestling Observer hírlevél
    • Legjobb verekedős (2010-2012)
    • Az év viszálya (2010) (vs. El Generico)
  • WWE NXT
    • NXT Championship (1 alkalom)

Kérdések és válaszok

K: Ki az a Kevin Steen?

V: Kevin Steen egy kanadai profi birkózó.

K: Mi a ringneve?

V: Kevin Steen a Kevin Owens gyűrűnév alatt versenyez.

K: Milyen bajnokságokat nyert Kevin Owens a WWE-ben?

V: Kevin Owens egyszer megnyerte az NXT bajnokságot, egyszer a WWE Universal Championshipet, kétszer a WWE Interkontinentális bajnokságot és háromszor a WWE Egyesült Államok bajnokságát.

K: Birkózott-e Kevin Owens a WWE-n kívül más szervezetnél is?

V: Igen, Kevin Owens a Ring of Honor (ROH), a Pro Wrestling Guerrilla (PWG) és a Combat Zone Wrestling (CZW) számára is birkózott.

K: Milyen címeket nyert Kevin Steen a ROH-ban?

V: Kevin Steen egyszeres ROH-világbajnok és ROH World Tag Team Champion volt El Genericóval a ROH-ban.

K: Mely pankrátorokkal nyert Kevin Steen PWG World Tag Team bajnoki címeket?

V: Kevin Steen PWG World Tag Team bajnokságot nyert El Genericóval (2) és Super Dragonnal (1).

K: Nyert Kevin Steen CZW bajnoki címeket?

V: Igen, Kevin Steen egyszer megnyerte a CZW Iron Man bajnokságot.